Włoszakowice, 26 luty 2021r.
Po długiej przerwie, pierwsza jazda po naprawie; parowóz w ruchu planowym na linii Wolsztyn - Leszno - Wolsztyn OL49-69 z pociągiem osobowym Kolei Wielkopolskich w kierunku Leszna ; opuszcza Włoszakowice.
Ol49 – parowozy osobowe budowane, w latach 1951–1954, w Fabryce Lokomotyw im. F. Dzierżyńskiego w Chrzanowie. Wyprodukowano 112 sztuk dla PKP i 4 sztuki na eksport do Korei Północnej.
Lokomotywy parowe tej serii przeznaczone były do obsługi pociągów osobowych i lekkich pociągów pospiesznych. Miały zastąpić przedwojenne parowozy Ok1 i Ok22. Jest to najmłodszy wyprodukowany w Polsce parowóz pasażerski – pierwszy wyjechał z fabryki w grudniu 1951. Włoszakowice to największa przelotowa stacja na linii. Posiada bowiem 3 tory główne i kilka torów bocznych, służących do celów ładunkowych - położone są one przy rampach i placu ładunkowym. Da obsługi podróżnych służą dwa niskie, jednokrawędziowe perony. Ruch pociągów na stacji prowadzą dwie nastawnie: "Wce" i "Wce1", które posiadają urządzenia mechaniczne scentralizowane - jedynie tarcze ostrzegawcze są świetne. Z obydwu nastawni obsługuje się rogatki na przejazdach kolejowych. Ciekawostką jest jeden z semaforów wyjazdowych w kierunku Leszna - z powodu braku skrajni ustawiono go z lewej strony toru.